+90 (326) 225 26 87

Sosyal Medyada Biz}

SAYGINLAR ULUSLARARASI NAKLİYAT LTD.ŞTİ.
Ortadoğu Nakliyat Hizmetinde Sınır Tanımayan Saygınlar Uluslar arası Nakliyat Proje, Parsiyel ve Full Tır Servisleriyle müşterilerini memnun etmeye devam ediyor.
TÜMÜNÜ GÖR

Nakliye Nedir?

Nakliye Nedir?

Nakliye, tek cümle ile anlatılacak olunur ise, her hangi bir ürünün, belirli bir yerden alınarak başka bir yere taşınmasıdır. Günümüzde nakliye tek kelime ile taşımacılık olarak ifade edilmektedir. Detaylı şekilde konu incelendiğinde, farklı kavramlar ile karşılaşılması mümkündür. Öncelik ile nakliye çeşitlerinin tanımlamasının bilinmesi gerekmektedir. Her ne kadar bu kelime kullanıldığında, kara yolu taşımacılığı akıllara geliyor olsa da, aynı kelimenin içerisinde, deniz nakliyesi, hava nakliyesi ve demir yolu nakliyesi gibi bölümlerde bulunmaktadır.

Nakliye Açılımı

Nakliye bu bölümlerden yola çıkılarak ifade edilecek olunur ise, yalnızca ürün taşımasına yönelik bir hizmet değil, belirli bir noktadan diğer bir noktaya gidecek her şeyin, taşınması anlamına da gelebilmektedir. Bireylerin ya da işletmelerin tercihleri, belirlenen bölümlerin uygulanmasında etkili olmaktadır. Aynı etki, süreçler açısından da gözlenmektedir. Özellik ile uluslar arası alanda yapılacak taşımacılık işlemlerinde, süreç konusu ele alındığında ya da ekonomik taşımacılık kavramı devreye girdiğinde, farklı yöntemlerin tercih edilmesi gündeme gelebilmektedir. Bu sayede, kara yolu nakliyesinin yerini bazen deniz yolu, bazen hava yolu, bazen ise demir yolu alabilmektedir.

Nakliye Çeşitleri Nelerdir?

Genel anlamda açıklanacak olunur ise, nakliye çeşitleri, 3 başlık maltında toplanmaktadır. Komple nakliye, parsiyel nakliye ve evden eve nakliye genel olarak bu 3 başlığı meydana getirmektedir.

Parsiyel olarak ifade edilen kavram, minimum 2 adet farklı firma arasında ya da farklı şahıs arasında ürün veya malların her hangi bir nakliye aracına yüklenmesi anlamına gelmektedir. Bu işlemi yerine getiren birçok firma bulunmaktadır. Parsiyel nakliyede ulaşım hizmetleri, genellik ile deniz, hava, kara ya da demir yolu ile yapılmaktadır.

Komple nakliye olarak ifade dilen taşımacılık şekli ise, yine bir firmanın ya da bir şahsın ürün veya mallarının her hangi bir nakliye aracına bütün halde yüklenilmesi anlamına gelmektedir. Bu işlemi gerçekleştiren birçok firma bulunmakta olup, tercih ettikleri yöntemler, demir, deniz, hava ya da kara yolun yöntemleridir.

Evden eve nakliye ise, günümüzde en sık karşılaşılan, bir firma ya da bir şahsın mallarının, ofisinin, ürünlerinin ya da evinin bir araca yüklenerek taşınması anlamına gelmektedir

08 Ağustos 2016

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN