KARAYOLU TAŞIMACILIK

Karayolu nakliyat, nakliyesinin yapılması gereken malların karayolu ulaşımı (tır, kamyon, özel araç vs.) sağlanarak taşınması anlamını taşımaktadır. Uluslararası nakliye firmaları tarafından en çok tercih edilen taşımacılık yöntemi olduğu gibi firmamız tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü bu yöntem planlanabilir, güvenilir ve malların taşınması hususunda gayet verimlidir.

Saygınlar Nakliyat firması olarak karayolu taşımacılığı üzerinde son derece gelişmiş yöntemler kullanarak eşyalarınızı dilediğiniz ülkeye taşımaktayız. 20 yılı aşkın kazandığımız tecrübeler eşliğinde kusursuz taşımacılık yöntemlerini tarafınıza sunarak eşyalarınızı kusursuz bir şekilde taşımakta, işlerini kolaylaştırmaktayız.

Karayolu Taşımacılığının Avantajları

Karayolu taşımacılığı, bulundurduğu nitelikleri baz alındığında son derece avantajlı bir nakliye yöntemidir. Güvenilir olmasının yanı sıra maddi olarak kolaylık sağlamasına kadar pek çok avantaj barındırmaktadır. Firmamız Saygınlar Nakliye olarak karayolu taşımacılığı bütün avantajları ile sunmaktayız.

Son derece faydalı olan karayolu taşımacılığının avantajları şu şekilde gösterilebilir;

 • Gönderimi yapılan yük aktarmasız bir şekilde adrese teslim edilmektedir. Bu da zaman bakımından tasarruf sağlar.
 • Taşınacak yükün niteliğine göre taşımayı sağlayacak araç bulmak çok daha kolaydır.
 • Kısa mesafeli taşımacılıkta diğer taşımacılık yöntemlerine nazaran daha uygun maliyetlidir.
 • Ülke giriş çıkış noktalarında gereksinim duyulan evrakları hazırlamak karayolu taşımacılık ile çok daha kolaydır.

Karayolu taşımacılığı firmamız tarafından tüm ülkelere yapılan bir nakliye türüdür. Dünyanın hemen her ülkesinde kesintiye uğramadan ulaşım sağlayan geniş bir ağa sahip olan karayolu nakliye Saygınlar Nakliyat firmamızca kaliteli standartlarda gerçekleşmektedir. Adresten adrese taşımacılık sunan bir yöntem olmakla beraber ürünlerin kaybolma riski de minimum düzeydedir. Karayolu nakliye sayesinde katı, sıvı, gaz ve kimyasal gibi her türlü ürün yasal süreçler kapsamında güvenli bir şekilde taşınabilmektedir.

karayolu frigo taşımacılık

Belirli sıcaklık değerleri altında depolanması ve saklanması gereken pek çok ürün mevcuttur. Daha çok gıda sektörlerinde karşılaşılan bu ürünlerin nakliye işlemleri de oldukça meşakkatli ve problemli bir süreci kapsamaktadır.

Saygınlar Nakliyat olarak hizmet verdiğimiz frigo taşımacılık sektörümüzde çabuk bozulabilen, küflenmeye veya çürümeye açık olan ürünlerin taşınma işlemlerini profesyonel olarak gerçekleştirmekteyiz. Güçlü altyapımız ve taşıma işlemleri esnasında uyguladığımız kalite kontrol test aşamalarımız ile soğuk zincir hattında taşınması gereken ürünler için üzerimize düşen sorumlulukları en üst kalitede yerine getirmekteyiz. Bünyemizde nakliyesini gerçekleştirdiğimiz her bir ürünü üst düzey titizlikle taşırken, müşterilerimizin bu süreçte en büyük yardımcıları konumunda yer almaktayız.

Karayolu Frigo Taşımacılık Nedem Önemlidir?

Üretim aşamasından itibaren ürünün piyasaya satışa sunulma aşamasına kadar olan tüm üretim prosesinde soğuk ortamlarda muhafaza edilmesi gereken ürünlere genel olarak soğuk zincir hattı ürünleri adı verilmektedir. Bu ürünlerin fabrikalarından satış alanlarına kadar iletilmesini sağlayan nakliye işlemlerinin de karayolu aracılığıyla gerçekleştirilebilmesi için soğuk tırlar kullanılmaktadır. Ürünlerin taşınma mesafesi arttıkça da bu işlemler daha büyük dikkat ve titizlik gerektirmektedir.

Saygınlar Nakliyat olarak hizmet verdiğimiz uluslararası frigo nakliye sektörümüzde uzun mesafe taşımacılıkta dahi taşınacak olan ürüne özel olarak ilgili standartlar çerçevesinde belirlenen sıcaklık ve nem koşullarında profesyonel olarak nakliye hizmeti sağlamaktayız. Alanımızda profesyonel hizmetlerimiz sayesinde taşımacılığını üstlendiğimiz ürünler üzerinde herhangi bir sorun oluşmasının önüne geçerken bu konuda müşterilerimizin en büyük destekçileri konumunda yer almaktayız.

Frigo Taşımacılık İşlemleriniz İçin Neden Bizleri Tercih Etmelisiniz?

Saygınlar Nakliyat olarak frigo nakliye alanında gerçekleştirdiğimiz 1.sınıf kalitedeki hizmetlerimiz ile sektörümüzde ön planda yer almaktayız.

 • Taşınacak olan ürün grubuna özel olarak geliştirdiğimiz taşıma planlarımız,
 • Soğuk zincir hattı kurallarına tam olarak uyum sağlayan soğuk tırlarımız,
 • Alanında uzun yıllardır tecrübe edinmiş çalışma arkadaşlarımız,
 • Son teknoloji ile güçlendirilmiş altyapımız,
 • Uygun fiyatlı hizmet anlayışımız ve
 • Dürüst, titiz ve dikkatli çalışma ahlakımız ile frigo taşımacılık sektöründe güvenilir hizmetin adresi konumunda bulunmaktayız.

Uluslararası piyasada da hizmetlerimizi sürdürürken kalitemizden ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızdan hiçbir şekilde taviz vermeden sektörümüzde ilerlemeye de devam etmekteyiz.

karayolu sevkiyat

KARAYOLU PARSİYEL TAŞIMACILIK

Kelime anlamı itibariyle parça anlamına gelen parsiyel, nakliyat sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır. Parsiyel nakliye; bir kişiye, bir kuruma, bir kuruluşa veya bir firmaya ait olan ürünlerin tek bir tır içerisinde diğer hiçbir marka ürünle temas etmeden taşınması durumuna verilen bir isimdir. Bu nakliye hizmeti sayesinde ürünlerin birbirlerine olan temaslarından dolayı koku, renk, nem, sıvı veya herhangi bir mikroorganizma transferinin önüne geçilmiş olurken taşımacılık işlemini gerçekleştiren tırın da direkt olarak ürünü bekleyen kişiye ulaştırılmasına olanak sağlanmaktadır.

Saygınlar Nakliyat olarak bünyemizde yer alan parsiyel nakliye hizmetimiz ile kaliteli nakliye hizmetinin adresi konumunda yer almaktayız. Müşterilerimizin taşınmasını istedikleri ürünlerin çeşitlerine göre en uygun taşıma planını hayata geçirirken bu süreçte sık sık kalite kontrol testleri uygulaması yaparak taşınma işlemlerinde herhangi bir sorun oluşmasının da önüne geçmekteyiz.

Toplu Parsiyel Taşıma Hizmeti İçin: LTL Parsiyel

Bir kamyonun taşıdığı parsiyel yükü, LTL yani Less Than Truckload olarak adlandırılmaktadır. Türkçe karşılığı “Tam kamyon yükünden az” olarak çevrilen LTL taşıma, birden fazla müşterinin parsiyel yüklerinin aynı anda taşınmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede nakliye ücretinin kişi başına düşen değerinde azalma görülürken ürünlerin daha güvenilir olarak taşınmasına da olanak sağlanmaktadır.

Firmamız olarak hizmet verdiğimiz LTL nakliye sektörümüzde güçlü altyapımız, alanında uzman ekibimiz ve çözüm odaklı hizmet anlayışımız ile kaliteli ve profesyonel bir hizmete imza atmaktayız. Müşterilerimizin var olan ihtiyaçlarını profesyonel olarak karşılarken aynı ürünleri gruplandırarak ürünler arasında herhangi bir hasar oluşmasının da bu süreçte önüne geçmekteyiz.

Parsiyel Taşıma İşlemleri İçin Güvenilir Hizmetin Adresi: Saygınlar Nakliyat

Parsiyel yük taşımacılığı alanında hizmet verdiğimiz yıllar boyunca pek çok bilgi, birikim ve tecrübe elde ederek bu sayede her yeni transfer işlemimizi üst düzey kalitede gerçekleştirmekteyiz. Son teknoloji ile güçlendirilmiş altyapımıza eşlik eden güncel ve ürün türüne uygun olarak hazırladığımız taşıma planlarımız sayesinde güvenilir nakliyat hizmetinin adresi konumunda yer almaktayız.

Kesintisiz, dürüst ve titiz çalışma prensiplerimiz ile gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizi de kesintisiz olarak sürdürmeye devam etmekteyiz.

komple yük nakliyat

AĞIR NAKLİYAT

Nakliyat hizmetleri insan hayatında önemli bir hizmet olup çok farklı çeşitleri bulunan bir alandır. İlk akla gelen çoğunlukla evden eve nakliyat olsa da ihtiyaç ve sektöre göre de ihtiyaçlar değişiklik göstermektedir. Bu hizmetlerden biri ise de ağır nakliyat hizmetidir. Bu hizmet kapsamında adından da belli olacağı üzerine ton cinsinden kütleleri ifade edilen parça ve yükler taşınmaktadır. Bilinen ve standart nakliye hizmetleri ile kıyaslandığı zaman farklı ekipman ve sistemler kullanılmaktadır. Vinç, lowbed dorseler ve escort araçlar kullanılmaktadır.

Karayolu Nakliyat firması olarak sizlere bu alanda yardımcı olmaktadır. Ağır olan yüklerinizi belli bir yerden başka bir yere taşımak istiyor ve nasıl yapılacağından emin değilseniz doğru adrestesiniz. Alanında uzman kadromuz ve sahip olduğumuz tecrübe ile sizlerin çözüm ortağınız olmak için hizmet vermekteyiz. Bunun içinde gece gündüz demeden çalışmaktayız. Her zamanda durmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Uluslararası Ağır Nakliye

Geniş hizmet yelpazemiz sadece ülkemiz sınırları içerisinde değildir. Uluslararası boyutta da hizmet vermekteyiz. Bugüne kadar verdiğimiz hizmetlerden elde edindiğimiz bilgilerin ışığında da çalışmalarımızı her zaman ileriye götürmeyi hedefledik. Bunun içinde gelişen teknolojiyi yakından takip ederek hizmetlerimizde de etkin bir şekilde de kullandık.

Uluslararası taşımacılık gerek prosedür gerekse de süreç olarak da çeşitli noktalar bakımından değişiklik göstermektedir. Gidilecek ülke ya da bölgeye göre yolun uzunluğu, geçilecek sınır kapıları ve ilgili evrakların düzenlenip geçiş izninin alınması gerekmektedir. Evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanarak ilgili süreç çok yakından takip edilmektedir. Böylelikle de sorunsuz bir şekilde de yükün ağırlığı ne kadar olursa olsun nakliye süreci tamamlanmış olmaktadır.

Uluslararası ağır nakliye hizmetimiz ile de kaliteli ve güvenilir bir hizmetle tanışacaksınız. Ne kadar doğru bir karar verdiğinizi göreceksiniz.

Proje Nakliyat Hizmeti

Profesyonel bir çalışmanın bir adresi konumunda yer alan firmamız proje nakliyat hizmeti ile de adından sıkça söz ettirmektedir. Çünkü işimizi çok dikkatli ve titiz bir şekilde yapmaktayız. Yükün niteliği ve ağırlığına göre plan çok iyi bir şekilde hazırlanmaktadır ve adım adımda uygulanmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

karayolu ağır nakliye hizmeti

komple taşımacılık

Taşımacılık hizmetleri son 20 yıl içerisinde çok gelişmiştir. Bu durumda gelişen teknoloji ile değişen ihtiyaçların rolü çok büyüktür. Nakliye hizmetleri içerisinde komple taşımacılık hizmeti hayatımıza girmiştir. İlk duyulduğu zaman akılları karıştıran bir ifade olsa da dünyada FTL yani Full Track Load olarak yer almaktadır. Türkçe karşılığı komple taşımacılık olan bu hizmete bu adın verilmesinin nedeni ise tır ya da kamyonun taşıma kapasitesinin tamamını kaplamasıdır.

Taşınacak bir kişinin eşyaları ve yüklerinin hepsi bir kamyonu doldurması halinde komple taşımacılık hizmetinden yararlanılması anlamına gelmektedir. Firmamız olarak da sizlere bu alanda yardımcı olmaktayız. Güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunabilmek için gece gündüz demeden çalışmaktayız.

Bu hizmetin sağladığı en büyük avantaj ise normal şartlar altında eşyalar parça parça taşınmaktadır. Hem en az iki kere taşınma hem de zaman açısından da yaşanan kayıpların önüne geçilmesidir Böylelikle de tek bir seferde eşyalar taşınmış olmaktadır.

Taşıma süresince de araç hiçbir yerde durmamaktadır. Farklı yerlere gidilmediği içinde mesafe olarak da biraz daha azalmaktadır. En büyük avantaj ise maliyet açısından olmaktadır. Daha ekonomik bir seçenek olması da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Komple Yük Taşımacılığı

Komple yük taşımacılığı hizmetimiz ulusal ve uluslararası boyutta vermekteyiz. Bizim için mesafelerin bir önemi yoktur. Hizmet vermeye başladığımız ilk günden itibaren kaliteden asla taviz vermedik. Hiçbir zamanda vermeyeceğiz.

İşimizi büyük bir aşk ile yapmaktayız. Siz değerli müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler ve müşteri memnuniyetinden güç almaktayız. Aldığımız güç ile de her geçen gün ailemiz büyürken daha çok kişi mutlu bir şekilde taşınabilmeniz için buradayız.  Pek çok kişi taşınmak dediği zaman kötü anıları aklına getirmektedir. Bütün bu anılarını unutun ve hizmetlerimiz ile tanışın.

Komple Taşımacılık Hizmetimiz Nasıl Olmaktadır?

Komple taşımacılık hizmetimiz sizlerin firmamız ile iletişime geçmeniz ile başlamaktadır. Eşyalarınız ve adres ile taşınma günü hakkında gerekli bilgileri ekibimiz sizlerden almaktadır. Daha sonra ise taşınma planınız hazırlanarak taşınma günüde uygulanmaktadır. Son eşyanın da taşınıp teslim edilmesi ile de tamamlanmış olmaktadır.

Aklınıza takılan soruları sormak ve ayrıntılı bilgi almak için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

saygınlar lojistik

KARAYOLU NAKLİYE TERİMLERİ

Karayolu lojistik alanında sürekli yeni gelişmeler yer almakta ve buna göre yeni terimler eklenmektedir. Karayolu nakliyat işlemlerinde kullanılan terimler ve gösterilen yenilikler sayesinde kişiler eşyalarını daha rahat taşımakta ve pek çok avantajdan faydalanmaktadır. Karayolu nakliyat işlemlerinde firmamız öne çıkan isimlerden biri olmakta ve başarısını deneyimli elemanlar ile sürdürmektedir.

Karayolu nakliye terim anlamları firmamızda taşımacılığın daha hızlı sürdürülmesini sağlamaktadır. Karayolu taşımacılık sektöründe en çok kullanılan terimler ve anlamları şu şekildedir;

 • Acente: Bir lojistik şirketinin merkez kuruluşu dışında bir bölgede, onun adına hizmet veren kuruluş veya bireydir
 • ADR: Yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı maddelerin karayolu ile taşınması kurallarını içeren, bu maddelerin taşınabilmesi için, araç ve sürücülerde gerekli belgelerin arandığı bir standarttır.
 • Akreditifli Ödeme (Payment Under Letter Of Credit – L/C): Bir alıcının talebine istinaden, bir bankanın verdiği ve alıcı tarafından ayrıntıları belirtilmiş, mala veya hizmete ilişkin belgelerin ibrazı karşılığında, belirtilen bir satıcıya ödeme yapılacağı yolundaki şartlı bir taahhüttür
 • Ana Güzergah: Çıkış ve varış noktaları arasındaki en uygun ve en çok kullanılan yoldur.
 • Ardiye (Storage): Ürünlerin/malzemelerin saklanıp muhafaza edildiği yer, saklama/muhafaza etme hizmeti ve bu hizmet için ödenen ücret.
 • CMR Anlaşması: Uluslararası nitelikteki CMR Anlaşması’nın hükümlerini kabul eden ülkelerce kullanılan bir karayolu taşıma belgesidir. Taşımanın CMR hükümlerine göre yapıldığını göstermektedir. Gönderici veya lojistik firması tarafından alıcının adına düzenlenmektedir
 • CMR Karayolu Taşıma Belgesi (CMR International Consignment Note): Nakliye firması tarafından alıcının adına düzenlenir. Malların belirtilen şartlarla taşınmak üzere, iyi durumda teslim alındığını ve taşıma sözleşmesinin yapıldığını gösteren hukuki bir delildir.
 • Ex Beyan: İhracat beyannamesidir
 • Frigo Taşıma (Transportation Refrigerated): -26 derece sıcaklığa kadar taze ve dondurulmuş gıda taşımacılığı anlamına gelir
 • Manifesto (Manifest): Taşıyıcı ve acentesi tarafından hazırlanan detayların listesini gösteren belgedir. Araçtaki toplam kargonun özet detaylarıdır. Genellikle gümrük amaçlı kullanılır
 • Navlun (Freight): Taşıma hizmeti karşılığında ödenen ücrettir

Profesyonel Karayolu Taşımacılık Hizmetleri

Saygınlar Nakliyat firması olarak çok uzun yıllardır bu sektörde bulunmakta ve en iyi şekilde karayolu taşımacılığı hizmetlerini sunmaktayız. Lojistik hizmetleri eski zamanlardan günümüze kadar insan hayatında önemli bir konumda yer almış ve 20 yılı aşkın bir zamandır firmamız tarafından itina ile gerçekleştirilmiştir. Jeolojik olarak çok önemli bir konumda yer alan ülkemizden farklı ülkelere sıklıkla nakliye ihtiyacı güdülmektedir. Firmamız da bu ihtiyacı karşılamaya yönelik profesyonel çalışanları ve gerekli eğitimleri almış şoförleri tarafından bu hizmeti sunmaktadır.

Uluslararası taşımacılık alanında çok büyük başarılar sergilemekte olan firmamız karayolu nakliye işlemlerini de gerekli prosedürlere uygun olarak gerçekleştirmektedir. İleri düzey özenli taşımacılık çalışmaları ve müşteri memnuniyeti önceliği ile firmamız alanında öncü gelen isimlerden biri olarak hizmet vermektedir. Web sitemizi inceleyerek uluslararası karayolu nakliyat çalışmalarında gösterdiğimiz başarıları görebilir, konu hakkında detaylı bilgi edinmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

saygınlar ağır nakliyat

Deneyimli Teknik Ekip ile Saygınlar Nakliyat

Saygınlar lojistik firmamız alanında önde gelen firmalardan biri olmayı başarmış ve uluslararası nakliyat hususunda adını duyurmuştur. İleri derece deneyimi ve profesyonel kadrosu ile birlikte nitelikli çalışmalar sunmuş ve teslim edilen ürünleri zamanında yerine ulaştırmayı başarmıştır. Bir yerden başka bir yere envanter ve ağır yük taşımacılığını gerçekleştiren firmamız karayolu nakliyat alanında da yenilikçi düşünceler ile büyük başarılara imza atmıştır. Birinci sınıf kalitede hizmet sunan firmamızı web sitemiz aracılığı ile inceleyebilir, profesyonelliğimize şahit olabilirsiniz

karayolu taşımacılık fiyatları

Karayolu nakliye çalışmaları yalnızca ürünlerinizi hızlı sevk etmekle kalmamakta, aynı zamanda bütçenize de katkı sağlamaktadır. Önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyeti olduğu için fiyatlarımızı da ekonomik anlamda tarafınıza sunmakta ve taşınacak ürüne göre özel tarife uygulamaktayız. Hammadde, gıda, eşya, tarımsal ürün, kimyasal ilaç ve tekstil ürünlerine kadar her türlü ürün taşımacılığı sunan Saygınlar Nakliyat firmamız maliyet bakımından müşteri odaklı düşünmektedir.

Karayolu nakliye fiyatları havayolu, demiryolu ve denizyolu nakliyat sistemlerine göre daha uygun seviyelerde sunulmaktadır. Eğitimli ve profesyonel eleman bulmanın kolaylığı, maliyetlerin daha düşük olması ve taşımacılığın daha kolay olması sizlere karayolu taşımacılık ücreti sunarken göze aldığımız etkenler arasındadır.